skip navigation

CCM High Performance 14s/15s

Phase 3 roster for HP 14

Thank you to all players that attended the Phase 2 skill sessions/tryouts. The players below are invited to represent District 15 in the Minnesota Hockey HP 14 Spring Festival in Duluth:

 

Phase 3 Invites:

Jersey #

First Name

Last Name

1

Oliver

Judd

4

Zack

Ehnstrom

5

John

Finnegan

6

Joe

Gramer

8

Mason

Loch

9

Ethan

McGuiness

10

Isaac

Peterson

16

Brayden

Berg

18

Connor

Davis

19

Parker

Gast

23

Rylan

Hasbargen

25

Isaac

Johnson

26

Leonard

Kompelien

27

Easton

Lammers

28

Landon

Mackcow

29

Noah

Miles

32

Carter

Oothoudt

33

Nicholas

Peterson

34

Kellen

Stenstrom

44

Beck

Liden

 

Alternates (will be contacted if an invited player above is unable to attend the Festival)

11

Marcus

Stavenger

31

Gavin

Olson

50

Connor

Woidtke

 

Registration - Here is the link for Phase 3

https://minnesotahockey.sportngin.com/register/form/520552056  

Phase 3 Practice - TBD

 

Festival Lodging - lodging information will be available this week

 

 

 

HP 15s - 2004 Birthyear

Phase 3 Registration Link

 

Thank you to all players that attended Phase 2 tryouts. The players below will move on to the 3rd phase of the HP process. 

Jersey #

First Name

Last Name

DEFENSEMEN

 

 

2

Jack

Arnold

5

Brennan

Brecht

8

Colby

Krier

12

Eric

Pohlkamp

15

Joseph

Schiller

16

Kasyn

Storbakken

FORWARDS

 

 

11

Matt

Peters

18

Caleb

Alderson

19

Harper 

Bentz 

23

Matthew

Filippi

24

Eli

Fletcher

26

Coltin

Johnson

28

Joe

Lamski

30

Gavin

Lindberg

31

Ian

Ness

32

Max

Roby

33

Thomas

Schroeder

40

Carson

Triggs

GOALIES

 

 

48

Jacob

Vannett

50

Brody

Lund

ALTERNATES

 

 

7

Matthew

Cooper

27

Tyler

Kludt

49

Joshua

Mack

Phase Three: 

Friday, April 19th: 1:20 pm practice in Grand Rapids

Seeding Games

Friday, April 19th: 6:00 pm game vs District 12 in Grand Rapids

Saturday, April 20th: 9:00 am game vs District 16  in Grand Rapids

 

April 25th - 28th HP Festival in Plymouth.

Phase Four: 

June 15th - 20th CCM HP 15s Summer Camp in St. Cloud

HP 15s - 2004 Birthyear

Phase 3 Registration Link

 

Thank you to all players that attended Phase 2 tryouts. The players below will move on to the 3rd phase of the HP process. 

Jersey #

First Name

Last Name

DEFENSEMEN

 

 

2

Jack

Arnold

5

Brennan

Brecht

8

Colby

Krier

12

Eric

Pohlkamp

15

Joseph

Schiller

16

Kasyn

Storbakken

FORWARDS

 

 

11

Matt

Peters

18

Caleb

Alderson

19

Harper 

Bentz 

23

Matthew

Filippi

24

Eli

Fletcher

26

Coltin

Johnson

28

Joe

Lamski

30

Gavin

Lindberg

31

Ian

Ness

32

Max

Roby

33

Thomas

Schroeder

40

Carson

Triggs

GOALIES

 

 

48

Jacob

Vannett

50

Brody

Lund

ALTERNATES

 

 

7

Matthew

Cooper

27

Tyler

Kludt

49

Joshua

Mack

Phase Three: 

Friday, April 19th: 1:20 pm practice in Grand Rapids

Seeding Games

Friday, April 19th: 6:00 pm game vs District 12 in Grand Rapids

Saturday, April 20th: 9:00 am game vs District 16  in Grand Rapids

 

April 25th - 28th HP Festival in Plymouth.

Phase Four: 

June 15th - 20th CCM HP 15s Summer Camp in St. Cloud